درمان سریع چاقی در کودکان

کودکان چاق باید سریعتر لاغر شوند، چه با دارو چه جراحی!

فهرست مطالب

طبق دستورالعمل‌های جدید در ایالات متحده، کودکانی که با چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند باید زودتر تحت درمان قرار گیرند، چه با دارو چه جراحی.

اولین راهنمای چاقی کودکان در ۱۵ سال اخیر توسط آکادمی اطفال آمریکا به تازگی منتشر شد.

در این راهنما، پزشکان هشدار می دهند که تاخیر در درمان چاقی می تواند منجر به مشکلات سلامتی و خطرات چاقی در کودکان برای تمام عمر شود.

طبق دستورالعمل های منتشر شده، تغییرات رفتاری و سبک زندگی باید اولین رویکرد برای مبارزه با چاقی کودکانی باشد و این مورد برای مقابله با بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا است.

اما همین دستورالعمل ها هشدار میدهند که نباید درمان را تا آنجا به تاخیر انداخت که بیماری ها در کورکان چاق ایجاد شود.

این مورد برای اولین بار پیشنهاد شد که می توان به کودکان زیر ۱۲ سال دارو های تایید شده لاغری داد و برای افراد ۱۳ سال به بالا می توان جراحی چاقی را انجام داد.

دکتر ایهوما انلی، یکی از نویسندگان راهنمای جدید، به آسوشیتدپرس گفت: “انتظار و عدم درمان چاقی در کودکان کار صحیحی نیست.” آنچه ما هر روز می بینیم ادامه افزایش وزن و احتمال ابتلای آنها به چاقی در بزرگسالی است.

این دستورالعمل به پزشکان متذکر می شود که چاقی را بیشتر به عنوان یک بیماری بیولوژیکی ببینند تا یک مشکل سبک زندگی، زیرا تحقیقات نشان داده است که ژنتیک و هورمون ها می توانند بر افزایش وزن کودکان تأثیر بگذارند.

آنها همچنین رویکردی جامع به درمان چاقی در کودکان را توصیه می کنند.

در این رویکرد داروهای رفتاری و جراحی زمانی ارائه می شود که درمان های جدی و ممتد مانند تغییر سبک زندگی در کودک کارساز نباشد.

چندین داروی کاهش وزن تایید شده برای کودکان وجود دارد، از جمله این دارو ها می توان داروی Wegovy را نام برد که به تازگی تأیید شده است.

مشخص شده است که تزریق هفتگی این دارو برای کودکان ۱۲ سال و بالاتر شاخص توده بدن (BMI) را در نوجوانان به طور متوسط ​​۱۶٪ کاهش می دهد.

اما تهیه این داروها ممکن است به دلیل هزینه های زیاد و عدم پوشش بیمه ای آنها حتی در کشور های توسعه یافته نیز دشوار باشد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، نرخ چاقی کودکان در دنیا طی یک دهه و نیم گذشته از ۱۷ درصد به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

در سطح جهانی هم ، نرخ چاقی کودکان روند صعودی دارد.

منبع خبر:

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-64213905

۵/۵ - (۴ امتیاز)
Picture of دکتر فربد امامی یگانه

دکتر فربد امامی یگانه

فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی - انجام انواع عمل های لاپاراسکوپی پیشرفته شامل اسلیو معده و انواع بایپس معده.
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط