bmi مورد تایید بیمه های پایه و تکمیلی در ایران

bmi مورد تایید بیمه در واقع عددی است که کارشناسان بیمه آن را تأیید کرده و بر اساس آن اجازه انجام عمل های جراحی در بیمارستان های دولتی و خصوصی را با هزینه های کم می دهند.

در این موارد بیمه هزینه های این عمل های جراحی را پرداخت می کند و بیمار متحمل پرداخت هزینه بسیار کمی خواهد شد.

برای دانستن این مطلب این متن را مطالعه بفرمایید.

بررسی امکان انجام عمل های جراحی چاقی در بیمارستان های دولتی

سالهاست عمل های جراحی چاقی متابولیک از جمله عمل جراحی اسلیو معده و بای پس معده تنها بر اساس bmi مورد تایید بیمه در بیمارستان های دولتی انجام می شود.

همان طور که می دانید هزینه های عمل های جراحی چاقی در بیمارستان های خصوصی به مراتب بالاتر از بیمارستان های دولتی است.

بنابراین بیمارانی که تحت پوشش بیمه های پایه همچون بیمه تأمین اجتماعی و خدمات درمانی هستند، قادر به پرداخت هزینه های بالای این عمل های جراحی در بیمارستان های خصوصی نبوده و مایل به انجام آن ها در بیمارستان های دولتی هستند.

بر این اساس در صف های نوبت این بیمارستان ها باقی مانده تا نوبت به آن ها برسد.

اما شرط ورود به این صف انتظار داشتن bmi مورد تایید بیمه است.

عمل جراحی چاقی ارزان قیمت؟!!

بیماران مبتلا به چاقی مفرط که کاندید عمل های جراحی چاقی مانند اسلیو و بای پس معده هستند، معمولاً به دنبال پاسخ این پرسش هستند که آیا انجام این عمل های جراحی به صورت رایگان امکان پذیر است؟

زیرا معمولاً پرداخت این هزینه ها برای آن ها امکان پذیر نیست.

این مطلب را نیز بخوانید!!
بهترین جراح لاغری در تهران را چگونه انتخاب کنیم؟

پاسخ اینجاست که سال ها قبل عمل جراحی اسلیو معده ارزان قیمت در بیمارستان های دولتی تنها با bmi مورد تایید بیمه امکان پذیر بود.

کارشناسان بیمه در شرایط خاصی با بررسی پرونده بیماران و با تأیید پرونده پزشکی، قد، وزن و شاخص توده بدنی آن ها توسط پزشکان معتمد، تأییدیه ای به بیمارستان ارائه می دادند که بر اساس آن بخش اعظم هزینه های درمان را سازمان بیمه عهده دار بود.

این کار تنها منوط به تأیید BMI بیمار توسط پزشکان معتمد سازمان بیمه تأمین اجتماعی و خدمات درمانی بود.

بخش اعظم این هزینه ها مربوط به وسایل و منگنه هایی است که در این عمل های جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد اولیه از خارج از کشور و به کمک ارز خارجی به ایران وارد می شوند.

علت محدود شدن جراحی های چاقی در بیمارستان دولتی چیست؟
علت محدود شدن جراحی های چاقی در بیمارستان دولتی چیست؟

چرا علیرغم داشتن بی ام آی مورد تایید بیمه باز هم امکان انجام جراحی چاقی در بیمارستان دولتی کم است؟

اما این روزها، از یک سو با توجه به اعمال تحریم ها و وضعیت اقتصادی کشور و به دنبال آن نوسان شدید نرخ ارز و از سوی دیگر با گسترش ویروس کرونا و ایجاد بحران در بیمه ها و خدمات رسانی بیمارستان ها، امکان انجام عمل های جراحی چاقی در بیمارستان های دولتی به صورت گسترده بسیار کم شده است.

واردات منگنه های عمل اسلیو و بای پس معده توسط شرکت های قانونی دچار اختلال شده و این شرکت ها دیگر قادر به ارائه محصولات خود به بیمارستان ها با قیمت های گذشته نیستند.

این موضوع مستقیماً بر تعداد عمل های جراحی که در بیمارستان های دولتی انجام می شود تأثیر گذاشته است.

هم اکنون به صورت انگشت شمار تنها در برخی از بیمارستان ها این عمل های جراحی برای افرادی با bmi مورد تایید بیمه انجام می شود.

بر این اساس صف های طولانی نوبت شکل گرفته است و این عمل های جراحی با سرعت بسیار کم در حال انجام است.

بررسی bmi مورد تایید بیمه های پایه در ایران

bmi مورد تایید بیمه های پایه از جمله سازمان تأمین اجتماعی و خدمات درمانی عدد ۴۰ است.

این مطلب را نیز بخوانید!!
بهترین جراح اسلیو معده در کرمان کیست؟

بنابراین بیماران مبتلا به چاقی مفرط morbid obesity که شاخص توده بدنی بالای 40 دارند کاندید انجام این عمل های جراحی در بیمارستان های دولتی هستند.

در واقع از نظر سازمان های بیمه ای، این عمل های جراحی جنبه زیبایی دارند مگر آنکه پرونده بیمار مورد بررسی قرار گرفته و وضعیت او از نظر درمانی تأیید شود.

تنها در صورتی که بیمار دارای bmi مورد تایید بیمه (بالای 40 ) باشد، می توان گفت در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سکته های قلبی و مغزی، دیابت، فشار خون بالا و غیره بوده و جان او در خطر است.

در این حالت عمل های جراحی چاقی تنها راه حل برای درمان این افراد به شمار می رود.

زیرا بدن این بیماران معمولاً به کاهش وزن مقاوم بوده و این بیماران با انجام روش های روتین مانند رعایت رژیم های غذایی استاندارد و انجام ورزش روزانه دچار کاهش و کنترل وزن نمی شوند.

در این موارد بیمار تنها متحمل پرداخت هزینه کمی خواهد بود که در حدود 3 تا 4 میلیون تومان است.

بی ام ای مورد تایید بیمه برای جراحی چاقی در بیمارستان خصوصی چند است؟
بی ام ای مورد تایید بیمه برای جراحی چاقی در بیمارستان خصوصی چند است؟

انجام عمل های جراحی چاقی در بیمارستان های خصوصی:

از آنجایی که انجام این عمل های جراحی در بیمارستان های دولتی تقریباً متوقف گشته و صف های انتظار بسیار طولانی شده است، بسیاری از بیماران تمایل به انجام این عمل های جراحی در بیمارستان های خصوصی دارند.

اما حقیقت این است که انجام عمل های جراحی چاقی همچون بای پس معده و اسلیو معده در بیمارستان های خصوصی توسط فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته، هزینه های بالایی دارد که شاید پرداخت آن برای برخی از بیماران سخت باشد. این هزینه ها چیزی حدود 40 میلیون تومان است.

اما بیمارانی که دارای بیمه تکمیلی هستند می توانند با دریافت تأییدیه از بیمه خود این عمل های جراحی را در بیمارستان های خصوصی با هزینه بسیار کم انجام دهند. اما این کار منوط به داشتن bmi مورد تایید بیمه است.

بررسی bmi مورد تایید بیمه های تکمیلی در ایران

بی ام آی مورد تایید بیمه تکمیلی برای آنکه هزینه جراحی چاقی را در بیمارستان های خصوصی تأمین کند همان عدد ۴۰ است.

این مطلب را نیز بخوانید!!
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ چقدر است؟

بنابراین کارشناسان این بیمه ها نیز با تأیید پرونده پزشکی بیمار توسط پزشکان معتمد اقدام به ارائه تأییدیه بیمه برای انجام این عمل های جراحی در بیمارستان های خصوصی می کنند و هزینه های آن را بر عهده می گیرند.

البته لازم به ذکر است که بیمار باید هزینه فرانشیز بیمارستان و هزینه وسایل را پیش از عمل پرداخت کرده و بعد از انجام عمل با ارائه فاکتور از بیمه تکمیلی خود پس بگیرد.

جمع بندی:

بر اساس آنچه گفته شد عمل های جراحی چاقی از جمله عمل های اسلیو و بای پس معده در بیمارستان های دولتی و خصوصی قابل انجام است.

همان طور که می دانید هزینه انجام این عمل بسیار بالا است و بیماران می توانند از خدمات بیمه ای برای این کار استفاده کنند.

اما استفاده از خدمات بیمه ای منوط به دریافت تأییدیه از این سازمان ها است.

از نظر سازمان های بیمه ای پایه و تکمیلی، عمل های جراحی چاقی تنها در صورتی که شاخص توده بدنی بیمار بالای 40 باشد، عمل زیبایی به شمار نرفته و هزینه های آن را پرداخت می کنند.

عدد 40 bmi مورد تایید بیمه است.

چنانچه سوالی دارید در فرم پایین صفحه بنویسید تا آقای دکتر فربد امامی یگانه فوق تخصص جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته پاسخگوی شما عزیزان باشند.

همچنین توصیه می کنیم این مطالب را نیز مطالعه بفرمایید:

سوالات متداول:

bmi مورد تایید بیمه چند است؟

بی ام آی مورد تایید بیمه های پایه و تکمیلی برای جراحی چاقی مانند اسلیو و بای پس معده عدد 40 و بالای آن است.

بی ام آی مورد تایید بیمه در کسی که دیابت یا فشار خون دارد چند است؟

در این شرایط نیز حد اقل bmi مورد تایید بیمه های پایه و تکمیلی عدد 40 است.

4.5/5 - (4 امتیاز)

29 دیدگاه دربارهٔ «bmi مورد تایید بیمه های پایه و تکمیلی در ایران»

 1. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. من بی ام آی وزنم بالای ۴۰ هست. بیمه تکمیلی ندارم ولی تامین اجتماعی دارم. با این توصیف هزینه ی عمل چقد میشه و کجا باید انجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

  پاسخ
  • سلام و احترام بیمه تامین اجتماعی متاسفانه هزینه عمل را در حال حاضر پرداخت نمی کند.
   ولی برای اطلاع از هزینه ها می توانید تماس بگیرید.

   09128907026
   09036341241

 2. سلام وقت بخیر دکتر من قرار بود ۳۰ فرودین عمل بشم عملم افتاده برای ۱۱ اردیبهشت ولی من ۲۳ تاییدیه بیمه گرفتم ایا تا اون موقع اعتبار داره یا باید دوباره از دکترم نامه بگیرم و ببرم بیمه؟

  پاسخ
  • سلام معمولا یک هفته اعتبار داره باز هم قوانین بیمه متفاوته باید از بیمتون سوال بفرمایید.

  • سلام خسته نباشید ببخشید bmi من 43هستش خواستم بدونم با بیمه تکمیلی هزینه عملم کامل چند میشه برای عمل اسلیو معده یا بای پس ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام ممنون میشیم برای اطلاع از هزینع عنل های جراحی چاقی ماندد اسلیو و بای پس از شنبه تا پنج شنبه ساعت 9 صبح الی 9 شب با ما تماس بگیرید:
   09128907026
   09036341241

  • با سلام و احترام بیمه های پایه در بیمارستان های خصوصی هزینه ها را بصورت کامل تقبل نمی کنند.

 3. سلام و خسته نباشید من با قد۱۹۳ و وزن ۱۷۸ و سن ۲۸ دارای bmi47میتونم در بیمارستان دولتی با هزینه پایین جراحی کنم چون دنبال بیمه تکمیلی درمان رفتم میگن چون bmiبالاست نمیتونیم بیمه ات کنیم لطف میکنید منو راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام بله لطفا لیست بیمارستان های دولتی را سرچ کنید و برای تشکیل پرونده مراجعه بفرمایید.

 4. با سلام
  دکتر جان بنده هم بیمه تکمیلی دارم و هم تامین اجتماعی.bmi+40 هم دارم. اما متاسفانه برای هزینه های درمان به مشکل خوردم چون بیمه میگه من مشکلی ندارم و میتونم با بیمارستان طرف قرارداد هزینه هارو حساب کنم و از طرف مقابل بیمارستان ها میگن که باید پول تجهیزات عملو خودم بدم و بعد با فاکتورش برم از بیمه پولشو بگیرم. در واقع یک دوگانگی و دو حرف متضاد هم. که حرف بیمه تکمیلی بسیار منطقی تر و حرفه ای تر به نظر میرسه.
  شما برای این مشکل راه حلی دارین و یا راهکار درستی برای این موضوع وجود داره؟؟

  پاسخ
  • با عرض ادب و احترام این قانون تمام بیمه ها هست و بیمارستان ها هزینه وسایل را نقد میگیرند و به شما برای دریافت هزینه فاکتور و لیبل وسایل می دهند.

 5. سلام خسته نباشید من قدم ۱۵۶وزنم ۸۰ و bmi33میخوام ببینم میشه از تکمیلی استفاده بکنم آخه من مشگل انحراف زانو دارم و به شدت زانوهام و کمرم برای وزنم درد میکنه

  پاسخ
  • سلام خیر با احتمال زیاد بیمه به شما تعلق نمی گیرد.

 6. سلام من ۵۳ سال سن دارم با وزن ۹۲ وقد ۱۵۳ دارای فشار خون ودیابت چرب گرید ۲ به ۳ زانوی چپم بعلت اضافه وزن دچار سائیدکی کشکک زانو شده و واقعا راه رفتن برام معزل وحشتناکی است میخواستم بدونم با توجه به بیماریهای دیگرم امکانس بی ام آی بنده را۴۰ بزنید ؟
  تا بتوانم از بیمه تکمیلی استفاده کنم ضمن اینکه واقعا به قصد زیبایی اینکارو بعداز ۵۳ سال انجام نمیدادم .

  پاسخ
 7. سلام
  من ۳۲ سالمه و قدم ۱۵۸ و وزنم ۹۹/۵
  و BMI من میشه ۳۹/۷ آزمایشی که هفته قبل دادم طبق قند ۳ ماهه و FBS پره دیابت هستم و سابقه خانوادگی دارم و از طرفی هم کبد چرب گرید ۳ و کولیت اولسراتیو دارم و کیست پستان دارم، آیا بیمه تکمیلی بهم تعلق میگیره؟ چون خیلی BMI نزدیک به ۴۰ و این بیماری ها هم شامل میشه، میشه راهنمایی کنید؟ ممنون

  پاسخ
  • سلام به احتمال زیاد بله ولی بستگی داره بیمه تایید بکنه یا نه.

 8. سلام اقای دکتر من قدم ۱۶۲ و وزنمم ۱۰۵ و ۳۰۰ گرمه بی ام ایمم ۴۰ هس هم تکمیلی دارم و هم اجتماعی کروستولمم دم مرزه و قندم کم مونده دم مرز شع و اینکه ارثی هم هس ایا بخوام تو بیمارستانای خصوصی انجام بدم عمل اسلیو همع هزینع هارو باید خودم پرداخت کنم یا اینکه فرانشیزو باید پرداخت کنم و قیمتاشو چنده و اینکه بیمه تکمیلی من البرزه ایا بیمارستانی هس کع بتونم باهاش انلاین عمل کنم؟

  پاسخ
  • سلام شما میتونید قسمت زیادی رو آنلاین استفاده کنید ولی هزینه وسایل رو بیمارستان ها نقدا می گیرند که شما باید بعدا با فاکتور رسمی از بیمه بگیرید.

 9. سلام وقت بخیر ،بنده قدم 151 وزنم 94 هستش ،بیمه ی نیروهای مسلح هستش bmi بدنم 40 میشه آیا بیمارستان بیمه قبول می‌کنه ،یا باید بیشتر از چهل باشم

  پاسخ
  • با سلام و احترام خیر بیمه شاخص وزنی پایین 40 را در حال حاضر پوشش نمی دهد.

 10. سلام آقای دکتر خسته نباشید کدوم بیمارستانها به صورت انلاین هزینه عمل معده رو انجام میدن ممنون میشم پاسخ بدین من بیمه تکمیلی ایران دارم و bmi من ۴۰ هست

  پاسخ
  • سلام شما اول باید پزشکتون رو انتخاب کنسد نه بیمارستان بعد ببینید بیمارستان هایی که جراحتون هستند بیمتون رو قبول دارند یا خیر.

 11. سلام دکتر جان وقتتون بخیر
  من بی ام آی 40 دارم ، بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی دارم .
  بیمارستانی که انتخاب کردم هم طرف قرارداد بیمه هستش.
  میخاستم بدونم درصد زیادی از هزینه عمل رو بیمه تکمیلی به صورت آنلاین پرداخت میکنه؟
  و مثلا هزینه ای که باید قبل عمل خودم بپردازم حدودا چقدر میشه؟
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • سلام این مورد رو باید بصورت دقیق از بیمهگزارتون بپرسید چون حتی در یک بیمه هم پوشش ها متفاوت هست.

 12. سلام ایای دکتر ویت بخیر من از شهرستان قیروکارزین مزاحمتون شدم بی ام ای من بالای ۳۵هس قدم۱۷۴وزنمم۱۰۶و زانو درددارم و اصلا نمیتونم گشنگی بکشم .از پیج اینستا شمارو دیدم .میش بگید اگ بخام بیام پیش شما عمل کنم.و بیمارستانی ک شما هستید چ بیمه ای رد کنم؟و اینک بعد بیمه شدن بیمه چقد پول وسایلا و تجهیزات از من میگیره اخه من راهم دوره و دستم ب جای بند نیس خواهشا یکم توضیع بدین

  پاسخ
  • سلام و عرض ادب خدممتون این موارد رو باید زحمت بکشید تماس بگیرید و بروز رسانی بیمه های طرف قرداد بیمارستان ها و سایر سوالاتون رو از منشی های محترم بپرسید.

دیدگاه خود را بنویسید

شما اجازه کپی کردن مطالب این سایت را ندارید.

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید