هزینه اسلیو معده در بیمارستان عرفان

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان چقدر است؟

فهرست مطالب

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان تحت تأثیر عوامل بسیار مهمی از جمله هزینه مشاوره های قبل از عمل، هزینه بستری در بیمارستان، هزینه انجام عمل لاپاراسکوپی، هزینه تجهیزات مورد استفاده در حین عمل و هزینه مراقبت های بعد از عمل و غیره می شود.

برای آگاهی کامل از این موارد در ادامه با ما همراه شوید.

متن این مقاله توسط DMCA پایش و از کپی رایت محافظت می گردد.

تأثیر نوع پوشش بیمه ای بیمار بر هزینه های عمل اسلیو معده

مهم ترین و تأثیر گذار ترین مورد در تخمین هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان و سایر بیمارستان های خصوصی، بیمه ای است که بیمار تحت پوشش آن قرار دارد.

بیمارستان عرفان با انعقاد قرارداد با بسیاری از بیمه های تکمیلی و سازمان های بیمه پایه (سازمان تأمین اجتماعی و خدمات درمانی) امکان استفاده از خدمات بیمه ای در این بیمارستان را مهیا کرده است.  

بر اساس مصوبه بیمه های تکمیلی امکان انجام عمل های جراحی چاقی از جمله اسلیو معده در بیمارستان های خصوصی از جمله بیمارستان عرفان، برای افرادی که BMI آن ها بالای عدد ۴۰ است، با پرداخت هزینه های بسیار کم میسر شده است.

دکتر امامی یگانه در حال حاضر در بیمارستان عرفان هم حضور دارند

بخش زیادی از کمک هزینه ای که سازمان های بیمه ای پرداخت می کنند، مربوط به تهیه منگنه های معده ای است که در حین این عمل مورد استفاده قرار می گیرد.

بر این اساس بیمار با ارائه فاکتوری که بعد از انجام عمل از بیمارستان دریافت می کند می تواند هزینه هایی که پرداخت کرده است را از سازمان های بیمه ای دریافت کند.

این هزینه ها شامل هزینه تجهیزاتی که در حین عمل مورد استفاده قرار گرفته است، هزینه فرانشیز بیمارستان و دستمزد تیم جراحی می شود.

دستمزد جراح فوق تخصص و تیم جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته

از دیگر عوامل تأثیر گذار بر هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان می توان به دستمزد جراحی که این عمل را انجام می دهد اشاره کرد.

در بسیاری از بیمارستان ها این عمل جراحی با دریافت هزینه های کمتر توسط پزشکان جراح عمومی انجام می شود.

این در حالیست که عمل های جراحی چاقی از جمله اسلیو و بای پس معده از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند و باید توسط جراح فوق تخصص عمل های جراحی چاقی و لاپاراسکوپی انجام شوند.

بر این اساس می توان گفت دستمزد جراح فوق تخصص و تیم جراحی متخصص او، بخشی از هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان را در بر می گیرد.

لازم است بدانید که تجربه، دانش، مهارت و تخصص پزشک جراح و تیم همراه ایشان قیمت ندارد.

اما با پرداخت هزینه ای کمتر به برخی از متخصصین محترم جراحی عمومی برای انجام این عمل های جراحی بسیار فوق تخصصی، ریسک ابتلا به عوارض جانبی و خطر مرگ و میر در این بیماران به شدت بالا می رود.

البته برخی از جراحان عمومی هم صلاحیت انجام این عمل های فوق تخصصی را دارند.

این مورد را می توانید با انجمن جراحان درون بین ایران چک کنید که کدام جراح عمومی صاحب صلاحیت انجام این عمل ها هست؟!

اهمیت مراجعه به تیم فوق تخصصی لاپاراسکوپی و جراحی چاقی در انجام مشاوره های قبل و بعد از عمل و پیگیری روند درمان توسط این تیم فوق تخصصی مشخص می شود.

تنها راه برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب بعد از انجام این عمل جراحی، استفاده از مشاوره های یک تیم پزشکی حاذق و با تجربه است.

تیم جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته دکتر فربد امامی آماده ارائه مشاوره و خدمات فوق تخصصی در این زمینه به بیماران کاندید برای انجام عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان است.

هزینه ای که برای جراحی چاقی پرداخت می شود هزینه سلامت شماست
هزینه ای که برای جراحی چاقی پرداخت می شود هزینه سلامت شماست

هزینه تجهیزات مورد استفاده در حین عمل های جراحی چاقی

از دیگر مواردی که بر هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان و سایر بیمارستان های خصوصی تأثیر می گذارد و بخش اعظمی از هزینه های عمل های جراحی چاقی را در بر می گیرد، تجهیزاتی است که در حین عمل استفاده می شود.

از مهم ترین و ضروری ترین تجهیزاتی که در حین عمل های چاقی متابولیک مورد استفاده قرار می گیرد می توان به منگنه معده یا استپلر اشاره کرد.

این وسیله در حین عمل برای بخیه زدن قسمت های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور مثال در عمل اسلیو معده پس از برش زدن کیسه معده و خارج کردن بخشی از آن از بدن، به منظور جلوگیری از ایجاد نشتی، قسمت های برش خورده کیسه معده باقیمانده به کمک استپلر دوخته می شود.

تعداد، کیفیت و نوع استپلرهایی که در انجام این عمل های جراحی به کار برده می شوند نیز بر هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان تأثیر می گذارند.

تاثیر برند منگنه های بر هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان:

منگنه های معده توسط کشورهای مختلفی تولید شده و در برندهای گوناگونی موجود هستند.

همچنین نمونه های فیک و های کپی چینی نیز در بازار آزاد بسیار است.

تغییرات قیمت ارز نیز از جمله مواردی است که بر قیمت نهایی منگنه های وارداتی تأثیر گذاشته و هزینه های عمل اسلیو معده را تغییر می دهد.

منگنه هایی که توسط شرکت های معتبر از راه قانونی خریداری شده دارای قیمت بالاتری هستند، اما کیفیت آن ها قابل اطمینان تر است.

منگنه های سه ردیفه که ایمنی بالاتری دارند و احتمال نشتی از کیسه معده را پس از انجام این عمل جراحی به صفر می رسانند در مقایسه با منگنه های تک ردیفه از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

اما برای کاهش عوارضی مانند نشتی و خونریزی معده توصیه می شود از این نوع منگنه استفاده گردد.

به طور کلی می توان گفت هزینه ای که باید برای تهیه منگنه معده توسط بیمار پرداخت شود درصد زیادی از هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان را به خود اختصاص می دهد.

هزینه اسلیو معده در بیمارستان عرفان
هزینه بستری در بیمارستان عرفان چقدر است؟

هزینه های بستری در بیمارستان

همان طور که می دانید به دنبال انجام هر نوع عمل جراحی بیمار نیاز به مراقبت های بعد از عمل دارد.

این مراقبت ها در بخش بستری بیمارستان انجام می شود. اما هزینه های بیمارستان در این زمینه با توجه به انتخاب بیمار می تواند متغیر باشد.

به طور مثال بیمار می تواند اتاق VIP برای دوران بستری خود انتخاب کند که قطعاً هزینه های بالاتری نسبت به یک اتاق در بخش عمومی دارد.

بدین ترتیب می توان گفت بخشی از هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان به انتخاب بیمار بستگی داشته و متغیر است.

بیمارانی که عمل های جراحی چاقی مانند اسلیو معده روی آن ها انجام شده است، نیاز است یک روز در بیمارستان تحت مراقبت باشند.

هزینه مراقبت ها و مشاوره های قبل از عمل

بخشی از هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان مربوط به هزینه هایی است که باید بابت انجام آزمایشات و معاینات قبل از عمل پرداخته شود.

انجام معاینات قبل از عمل های جراحی چاقی بسیار مهم و ضروری است و شامل سونوگرافی های مورد نیاز، آندوسکوپی و آزمایش خون کامل می شود.

همچنین بیماران کاندید برای انجام عمل های جراحی چاقی از جمله اسلیو معده قبل از انجام این عمل به پزشک روانشناس و متخصص تغذیه ارجاع داده می شوند تا وضعیت سلامت روحی، روانی و فیزیکی آن ها به طور کامل بررسی شود.

انجام این بررسی ها و مشاوره ها قبل از عمل الزامی بوده و تأثیر بسزایی در روند درمان دارد.

همچنین بخشی از هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان را به خود اختصاص می دهد.

هزینه مراقبت ها و درمان های بعد از عمل

انجام مراقبت های بعد از عمل از جمله ضروری ترین کارهایی است که می تواند در نتیجه نهایی عمل های جراحی چاقی تأثیر بسزایی داشته باشد.

این مراقبت ها شامل درمان های دارویی، استفاده از ویتامین ها و مکمل های غذایی، انجام آزمایش های روتین و غیره است که بخشی از هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان را به خود اختصاص می دهد.

تخمین هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان به صورت تقریبی

به طور کلی آگاهی کامل از هزینه هایی که باید در انجام عمل های جراحی چاقی پرداخت شود، در زمینه انتخاب نوع بیمارستان و غیره به بیماران کمک بسیار زیادی می کند.

همان طور که می دانید افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند معمولاً از بیماری های دیگری همچون فشار خون بالا، دیابت، تیروئید و غیره رنج می برند.

بر این اساس باالاجبار باید هزینه درمان این بیماری ها را نیز بپردازند.

همچنین خطر مرگ و میر در این بیماران بالاست.

این در حالیست که با انجام عمل های جراحی چاقی می توان جان این بیماران را نجات داد.

همچنین احتمال ابتلای آن ها به بیماری های دیگر و هزینه ای که باید برای درمان این بیماری ها بپردازند را به شدت کاهش داد.

بر اساس آنچه گفته شد به صورت تقریبی می توان هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان را ۴۵ میلیون تومان بیان کرد.

این رقم شامل هزینه های بیمارستان، تجهیزاتی که در حین عمل مورد استفاده قرار می گیرد، دستمزد جراح و تیم همراه او و غیره می شود.

هزینه انجام عمل لاپاراسکوپی حدود ۳۰ میلیون تومان و هزینه خرید تجهیزات حدود ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان تخمین زده می شود و مابقی مربوط به هزینه های بیمارستان، دستمزد کادر درمان و غیره است.

جمع بندی (مقاله هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان)

بیمارستان عرفان یکی از بیمارستان های خصوصی است که برای انجام عمل های جراحی چاقی از جمله اسلیو معده مناسب بوده و از تجهیزات کافی برای انجام این عمل جراحی برخوردار است.

تخمین هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان به طور کلی متأثر از عوامل مختلفی است و حدود ۵۵ میلیون تومان پیش بینی می شود.

به طور مختصر و فهرست وار از جمله عوامل تأثیر گذار بر هزینه های این عمل جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نوع پوشش بیمه ای که بیمار از آن استفاده می کند
  2. دستمزد جراح فوق تخصص و تیم جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته
  3. هزینه تجهیزات مورد استفاده در حین عمل جراحی
  4. هزینه های بستری در بیمارستان

چنانچه سوالی دارید در فرم پایین صفحه بپرسید تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

همچنین توصیه می کنیم این مطالب را نیز مطالعه بفرمایید:

هزینه اسلیو معده در بیمارستان عرفان چقدر است؟

هزینه اسلیو معده در بیمارستان عرفان حدود ۵۵ میلیون تومان خواهد بود.

۴/۵ - (۱۰ امتیاز)
Picture of دکتر فربد امامی یگانه

دکتر فربد امامی یگانه

فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی - انجام انواع عمل های لاپاراسکوپی پیشرفته شامل اسلیو معده و انواع بایپس معده.
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

4 پاسخ

  1. سلام دختر من۱۶ سال سن داردوقدش ۱۵۰ ووزن ۸۵ کیلوهستش میخواستم ببیمم میتونه اسلیو انجام بدهد واینکه هزینه اش چند میشه وچون شهرستان هستیم چه اقداماتی قبلش باید انجام بدهیم وکلا چند روز باید تهران باشیم

  2. سلام من بیمه تکمیلی سینا دارم و بیمه تامین اجتماعی هم دارم و BMIمن هم۴۱ است میخواستم بپرسم باتوجه به این شرایط اگه بخوام برای اسلیو اقدام کنم چقدر بیمه میدهد و خودم چقدرباید پرداخت کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط