بهترین دکتر اسلیو معده کیست؟

بهترین دکتر اسلیو معده را با خواندن این متن بشناسید.

مقدمه:

افراد زیادی امروزه از اضافه وزن رنج می‌برند، این افراد معمولا با ورزش کردن و همچنین رژیم غذایی به هدف کاهش وزن خود دست نمی‌یابند، بنابراین برای مشاوره به پزشک جراح مراجعه می‌کنند، که در این موارد جراح برای این افراد می‌تواند بسته به بی ام آی آنها دو عمل جراحی انجام دهد، که عبارتند از: اسلیو معده و بای پس معده.

در این رابطه جراح با توجه به تجربه ای که دارد باید تشخیص دهد که کدام جراحی برای فرد مراجعه کننده می‌تواند بهتر جواب دهد.

در واقع بهترین دکتر اسلیو معده، ابتدا BMI افراد مراجعه کننده را حساب می‌کند که با محاسبه بی ام آی، روش جراحی مناسب به راحتی قابل تشخیص می‌باشد.

بایپس معده و اسلیو معده، دو جراحی لاغری به شمار می‌آیند که طرفداران زیادی دارند و اگر به وسیله پزشک متبحر انجام شوند می‌توانند خاطره خوبی از عمل لاغری برای افراد به وجود آورند.

شکل عمل اسلیو معده
اسلیو معده

اسلیو معده:

اسلیو معده یک نوع جراحی لاغری برای کاهش وزن می‌باشد که در آن قسمت زیادی از معده با عمل جراحی برداشته شده، و معده تا حدود 15 درصد اندازه اولیه خود، کاهش پیدا می‌کند که در نتیجه این عمل، معده فرد به ساختاری لوله مانند تبدیل می‌شود، به بیان دیگر (sleeve)به زبان انگلیسی به آستین، اسلیو گفته می‌شود و چون در این جراحی معده به شکل آستینتبدیل می‌شود به آن اسلیو گفته می‌شود.

در واقع هدف اصلی از جراحی اسلیو معده، کاهش حجم آن می‌باشد و با برداشتن نزدیک 70 درصد از معده و خارج کردن آن از بدن فرد، این عمل قابل برگشت نیست. 

عمل اسلیو معده از جمله عمل‌‌‌های رایجی است که امروزه متقاضیان زیادی دارد، زیرا با انجام این عمل معده کوچک می‌شود و افراد با خوردن مقدار کمی‌غذا سیر می‌شوند، که این روند به لاغری افراد می‌انجامد. افراد برای انجام این عمل حتما باید به بهترین دکتر اسلیو معده مراجعه نمایند تا نتایج مطلوبی را دریافت کنند.

تفاوت اسلیو معده با بای پس معده:

افرادی با وزن بسیار سنگین می‌توانند گزینه‌‌‌های مناسب برای عمل بای پس معده باشند، زیرا در این عمل، جراح ابتدا، قسمت کوچک معده را با استفاده از منگنه می‌بندد و فقط اندازه یک پیمانه حجم از معده باقی میماند، در مرحله بعدی جراح معده ای را که کوچک کرده از ابتدای روده کوچک جدا می‌کند و به قسمت پایین تر روده وصل می‌نماید، که به این عمل جراحی بای پس می‌گویند

. ولی، عمل اسلیو معده در افرادی با BMI حداقل 40 انجام می‌شود ولی عمل بای پس معده، در افرادی که وزن سنگین باعث ایجاد بیماری‌‌‌های مختلفی در آنها شده است می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

انواع عمل باریاتریک
اسلیو، بای پس معده وحلقه معده

کاندید مناسب برای عمل اسلیو معده از نظر بهترین دکتر اسلیو معده چه کسی است؟

افرادی که عمل معده (اسلیو معده) برای لاغری انجام می‌دهند باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند اسلیو معده انجام دهند، از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افرادی که با استفاده از رژیم‌‌‌های شش ماهه ورزشی و غذایی، نتوانسته باشند در وزن خود تغییر کاهشی ایجاد کنند.
  • افرادی که دارای BMI یا شاخص توده بدنی بالاتر از 40 هستند و دارای عارضه چاقی مفرط می‌باشند، همچنین دارای تقریبا 45 کیلوگرم وزن اضافی هستند.
  • اگر فردی دارای بی ام آی در محدوده  35 تا 40 باشد و همچنین به دلیل چاقی مفرط به بیماری‌‌‌های دیابت و فشار خون مبتلا باشد، گزینه مناسبی برای جراحی اسلیو معده است.
  • همچنین افرادی که قابلیت تغییر رژیم غذایی خود را دارند، به مواد مخدر اعتیاد ندارند و همچنین آمادگی انجام این عمل را از نظر روحی دارند، می‌توانند برای این جراحی اقدام نمایند.

برای انجام عمل معده برای لاغری، مراجعه به بهترین دکتر اسلیو معده باعث می‌شود که افراد، نسبت به نتیجه و رسیدن به هدف لاغری، اطمینان حاصل کنند، زیرا جراحی که دارای تخصص و تجربه باشد، به درستی می‌تواند جراحی راحت و سالمی‌را انجام دهد و منجر به رضایت بیمار شود.

برش‌‌‌های عمل جراحی
برش‌‌‌های اسلیو معده

روش انجام عمل اسلیو معده

جراحی اسلیو معده حدود یک ساعت طول می‌کشد، جراح بعد از مرحله بیهوشی، چند برش در شکم فرد ایجاد کرده و سپس یک لاپاراسکوپ را از سوراخ‌ها وارد شکم می‌کند که این دستگاه تصاویر داخل را به مانیتور انتقال می‌دهد که جراح با استفاده از این تجهیزات جراحی را انجام می‌دهد.

برای انجام عمل جراحی، جراح با استفاده از تجهیزات لازم، هفتاد درصد معده را برش داده و آن را خارج می‌کند و پس از آن مابقی معده را به شکل اسلیو بخیه زده و بعد از اتمام جراحی با خارج کردن تجهیزات، شکم بیمار توسط جراح بخیه زده می‌شود.

عوارض ناشی از عمل اسلیو معده:

جراحی اسلیو معده نیز مانند همه جراحی‌ها ممکن است همراه با عوارضی باشد که در صورت پیشگیری و همچنین رعایت توصیه‌‌‌های جراح، این عوارض می‌تواند به حداقل خود کاهش پیدا کند.

البته در صورتی که بهترین دکتر اسلیو معده، جراحی شما را انجام دهد، ممکن است که کوچکترین عارضه ای را حس نکنید، بنابراین انتخاب یک جراح فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته در این زمینه می‌تواند برای شما موثر باشد.

نکات مربوط به تغذیه بعد از جراحی اسلیو معده

در روز اول بعد از جراحی باید از سوپ‌‌‌های مایع تغذیه کنید، و بعد از آن تا مدت 4 هفته بعد از عمل، فقط غذاهای آبکی و البته در مقدار کم مصرف نمایید تا دچار عوارض نشوید.

افرادی که این جراحی را انجام می‌دهند باید توجه کنند که با توجه به اینکه 70 درصد حجم معده خود را از دست داده اند، باید نحوه غذا خوردن خود را به کلی تغییر دهند.

بعد از گذشت یک ماه از عمل می‌توانند به آرامی‌شروع به خوردن غذاهای جامد بسیار نرم کنند که به راحتی جذب شوند و دچار مشکلات گوارشی نشوند.

سعی کنید غذا را بسیار خوب بجوید و هنگام خوردن غذا، آب ننوشید زیرا حجم زیاد اب و غذا معده جدید را دچار ناراحتی می‌کند.

بعد از انجام این جراحی سعی کنید که از خوردن نوشابه‌ها و محلول‌‌‌های الکلی و همچنین تنقلات خودداری کنید.

استفاده از ویتامین‌ها و مواد معدنی در تغذیه بسیار برای معده جدید شما بسیار با اهمیت می‌باشد.

با رعایت کردن این نکات و توجه به توصیه‌‌‌های پزشک خود، به راحتی می‌توانید باعث کاهش وزن خود شوید.

بهترین دکتر اسلیو معده و هزینه‌‌‌های عمل اسلیو و بای پس معده:

عمل‌‌‌های جراحی لاغری معده از جمله اسلیو و بای پس معده باید توسط فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی با مدرک فلوشیپ فوق تخصصی انجام شود زیرا حساسیت این عمل بسیار بالا می‌باشد و کوچکترین خطایی در آن می‌تواند منجر به عوارض جبران ناپذیری شود.

افراد توجه داشته باشند که مراجعه به یک جراح عمومی‌برای انجام عمل‌‌‌های بایپس و اسلیو، اشتباه بسیار بزرگی می‌باشد که قطعا عواقب بدی را برای فرد در پی خواهد داشت.

بنابراین هیچ وقت نباید به دلیل هزینه پایین برای این جراحی‌ها به پزشک جراح عمومی‌مراجعه نمایید.

مراقبت‌‌‌های بعد از عمل توسط بهترین دکتر اسلیو معده
مراقبت‌‌‌های بعد از عمل

مراقبت‌‌‌های بعد از عمل

هزینه عمل جراحی اسلیو معده که توسط جراح متخصص انجام شود تقریبا 20 تا 23 میلیون تومان است و هزینه عمل بای پس معده 23 تا 25 میلیون تومان می‌باشد که اگر توسط بهترین دکتر اسلیو معده انجام شود، هزینه آن بسیار مناسب می‌باشد.

این سوال بسیاری از افراد است که، بهترین دکتر اسلیو معده کیست؟ و این دکتر باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا افراد به او اطمینان کنند.

بهترین دکتر اسلیو معده، با محاسبه BMI افراد، روش عمل جراحی معده آنها را انتخاب می‌کند و با داشتن مهارت و تجربه کافی در این زمینه به راحتی و بدون عارضه عمل جراحی را انجام می‌دهد.

در واقع جراح متخصص بهترین مشاوره را به مراجعه کننده‌‌‌های خود ارائه می‌دهد تا آنها بتوانند به درستی تصمیم بگیرند و برای انجام این عمل اقدام نمایند.

جمع بندی:

عمل اسلیو معده از جمله عمل‌‌‌های رایجی است که امروزه متقاضیان زیادی دارد، زیرا با انجام این عمل معده کوچک می‌شود و افراد با خوردن مقدار کمی‌غذا سیر می‌شوند، که این روند به لاغری افراد می‌انجامد.

افراد برای انجام این عمل حتما باید به بهترین دکتر اسلیو معده که دارای مدرک فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی مراجعه نمایند تا نتایج مطلوبی را دریافت کنند.

تیم جراحی لاغری دکتر فربد امامی‌یگانه فوق تخصص جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته همواره بهترین گزینه درمانی را در اختیار شما خواهد گذاشت.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک‌‌‌های ذیل نیز مراجعه بفرمایید:

دیدگاه خود را بنویسید