خانه » نوشته های دکتر فربد امامی یگانه » درمان چاقی در طب سنتی چگونه ممکن است ؟
نحوه درمان چاقی در طب سنتی

درمان چاقی در طب سنتی چگونه ممکن است ؟

درمان چاقی در طب سنتی برای برخی سوال است.

ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با درمان چاقی در طب سنتی صحبت کنیم و بگوییم که چه روش‌ هایی می‌توانند روی درمان چاقی شما تاثیر گذار باشند.

اگر شما می‌خواهید از روش‌ های طبیعی برای کم کردن وزن خودتان استفاده کنید این مطلب را تا انتها بخوانید.

مقدمه (درباره درمان چاقی در طب سنتی):

چاقی یکی از عارضه ‌های دردناک و عذاب ‌آور است که می‌تواند اعتماد به‌ نفس افراد را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورد.

ما در این مطلب قصد داریم برای شما بگوییم که چگونه می‌توانید به درمان چاقی در طب سنتی بپردازید.

شاید با استفاده از طب سنتی و بدون هیچ‌ گونه داروی شیمیایی به‌ راحتی و بدون هیچ‌ گونه مشکلی وزن خودتان را کمتر کنید.

اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر در رابطه با روش ‌های کم کردن وزن در طب سنتی بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را تا انتها بخوانید.

توجه نمایید که به‌ طور کلی چاقی ممکن است تحت تأثیر عوامل گوناگون و متفاوتی تشدید شود.

به ‌طور کلی تنها خوردن غذا در حجم زیاد نمی‌تواند باعث چاقی شود بلکه مزاج افراد، همچنین مشکلات ذهنی و روانی می‌تواند تأثیرات بسیار زیادی روی چاقی داشته باشند.

به ‌هر حال ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با دلایل چاقی برای شما صحبت کنیم.

چرا درمان چاقی در طب سنتی ؟

 اگر شما از این مشکل رنج می‌برید و نمی‌خواهید که از داروهای شیمیایی برای کاهش وزن خودتان استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که با ما همراه بمانید تا در رابطه با درمان چاقی در طب سنتی بدانید و اطلاعات خودتان را در این زمینه بالاتر ببرید.

توجه نمایید که در طب سنتی برای درمان چاقی روش‌ های گوناگون و متفاوت و طبیعی وجود دارند که هر کدام از این روش ‌ها می‌توانند تأثیرات گوناگونی روی شما داشته باشند.

برخی از این روش‌ ها می‌تواند در عرض یک روز روی کم شدن وزن شما تاثیرگذار باشند و برخی دیگر ممکن است هیچ ‌گونه تأثیری روی شما نداشته باشند.

به‌ هر حال این پزشک شما است که می‌تواند تشخیص دهد کدام روش می‌تواند روی کم شدن وزن شما تاثیر گذار باشد. 

بررسی روش‌ های درمان چاقی در طب سنتی :

حالات روحی و روانی خودتان را کنترل کنید

 یکی از مواردی که می‌تواند روی افزایش وزن تاثیر گذار باشد حالت روحی و روانی نامتناسب می‌باشد.

پیشتر نیز ما به این‌ موضوع اشاره کردیم که عصبانیت و غم می‌توانند تأثیرات بسیار زیادی روی چاقی در افراد داشته باشد.

درمان چاقی در طب سنتی

به همین دلیل اگر شما میخواهید که به درمان چاقی در طب سنتی بپردازید بهتر است در مرحله اول سعی کنید که با روش ‌های گوناگون آرامش اعصاب و روان خودتان را جدی بگیرید.

توجه نمایید که افسردگی و داشتن استرس‌ بیش ‌از حد می‌تواند باعث افزایش و یا حتی کاهش وزن شما شود.

توجه که این موضوع با توجه به مزاج افراد متفاوت می‌باشد اما درصد افرادی که از طریق اضطراب و استرس دچار اضافه ‌وزن می‌شوند بسیار بیشتر از درصد افرادی است که به دلیل نداشتن آرامش روانی دچار کاهش وزن می‌شوند.

اگر شما می‌خواهید که از درمان چاقی در طب سنتی استفاده کنید باید در کنار سایر فعالیت ‌ها سعی کنید که به کنترل اعصاب و روان خود نیز بپردازید تا بتوانید با کنترل روان خودتان، به کم شدن وزن خودتان کمک کنید. 

استفاده از گیاهان دارویی

یکی دیگر از روش‌ های مؤثر و تأثیر گذار در زمینه کم شدن وزن استفاده از انواع مختلف گیاهان دارویی می‌باشد. شما می‌توانید در کنار ورزش‌ های مخصوص کم شدن وزن، برای درمان چاقی در طب سنتی از گیاهان دارویی نیز استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از این گیاهان به ‌راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی به درمان چاقی خودتان بپردازید.

در این زمینه شما می‌توانید از سویا، چای سبز، و انواع مختلف پروبیوتیک ‌ها استفاده کنید تا به کوچک‌ تر شدن شکم خودتان کمک کنید و به ‌راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی به درمان چاقی در طب سنتی بپردازید. 

بررسی روش‌ های درمان چاقی در طب سنتی

به حمام رفتن خود دقت داشته باشید 

یکی دیگر از روش‌ های درمان چاقی در طب سنتی دقت به نحوه حمام کردن می‌باشد.

اگر شما می‌خواهید که از اضافه‌ وزن خودتان جلوگیری کنید بهتر است که به ‌هیچ‌ عنوان ناشتا حمام نکنید، بعد از خوردن غذا و حمام نروید، بعد از حمام از روغن ‌های گوناگون استفاده نکنید،

برای این‌ که بتوانید رطوبت بدنتان را به ‌طور کامل از بدن خارج کنید برای مدت ‌زمان کافی در امان بمانید، و بعد از حمام کردن نخوابید.

دقت کنید که توجه به این نکات ساده می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در درمان چاقی در طب سنتی داشته باشد.

توجه نمایید که حمام رفتن با قواعد و قوانین خاص اصلا کار سختی نیست پس سعی کنید که با استفاده از قواعد و نکاتی که ما پیشتر گفتیم حمام کنید، تا بتوانید بدون نیاز به انجام فعالیت خاصی به درمان چاقی در طب سنتی بپردازید.

استفاده از طب سوزنی 

یکی دیگر از راه و روش ‌هایی که می‌تواند به درمان چاقی در طب سنتی کمک کند طب سوزنی می‌باشد. توجه نمایید که طب سوزنی می‌تواند جریان انرژی بدن را در جهت مثبتی تحریک کند و به شما کمک کند که به درمان چاقی بپردازید.

به‌ طور کلی شما می‌توانید با استفاده از طب سوزنی استرس‌ های خودتان را کاهش دهید، باعث کاهش اشتها شوید، متابولیسم بدن خودتان را افزایش دهید، و بخشی از مغز شما که گرسنگی را به شما انتقال می‌دهد را تحت تاثیر قرار دهید.

توجه نمایید که وجود مشکل در اعضای بدن شما مانند کبد، کلیه، طحال، غده تیروئید، و سیستم غدد درون‌ ریز بدن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش وزن شما داشته باشد .

شما می‌توانید با استفاده از طب سوزنی به ‌راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی ناهنجاری‌ های موجود در این سیستم بدن را ‌ها را کنترل کنید و به کاهش وزن خودتان کمک کنید.

توجه نمایید که تمامی این فعالیت ‌ها باید در کنار ورزش و داشتن رژیم غذایی سالم انجام گیرند تا بتوانند در کمترین زمان اثرگذار باشد.

ورزش کنید.

ماساژ درمانی 

از دیگر روش ‌هایی که می‌توانند به درمان چاقی در طب سنتی منجر شود، استفاده از ماساژ درمانی می‌باشد.

این درمان یک درمان تایید شده و تثبیت‌ شده در زمینه کاهش وزن می‌باشد و می‌تواند به شما کمک کند که در سریع ‌ترین زمان وزن خودتان را کم کنید.

توجه نمایید که استفاده از ماساژ درمانی می‌تواند به طور شگفت ‌انگیزی باعث کاهش وزن شما شود اما به‌ تنهایی نمی‌تواند روی این ‌موضوع تاثیر گذار باشد و شما باید از روش‌ های دیگری مانند ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی سالم در کنار استفاده از ماساژ درمانی نیز بهره ببرید تا بتوانید به ‌راحتی و بدون هیچ‌ گونه مشکلی به وزن ایده ‌آل خودتان برسید.

توجه نمایید که اگر شما از ماساژ درمانی بهره ببرید، درد عضلانی شما کاهش پیدا خواهد کرد، کیفیت خواب شما بالاتر خواهد رفت، استرس شما کم خواهد شد، وضعیت روح و روانی شما تثبیت خواهد شد، کمردرد تا حد بسیار زیادی کم می‌شود و میزان اضطراب در بدن شما نیز تا حد بسیار زیادی پایین می‌آید.

به ‌طور کلی شما برای این ‌که بتوانید در کوتاه‌ترین زمان بیشترین میزان چربی موجود در بدن خودتان را آب کنید، باید ورزش کردن را در دستور کار خودتان قرار دهید و در کنار ورزش کردن رژیم غذایی سالمی را نیز استفاده کنید.

 خوراکی ‌هایی برای درمان چاقی در طب سنتی :

 علاوه‌ بر روش ‌هایی که پیش‌تر نیز گفتیم، خوردن انواع مختلف خوراکی‌ ها نیز می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی کم شدن وزن شما داشته باشد.

برای مثال شما می‌توانید با نوشیدن نوشیدنی‌ ها و دم کرده‌ های گرم گیاهی و ارگانیک مانند چای سبز، چای یاسمن، و انواع مختلف چای‌ ها به کم شدن وزن خودتان کمک کنید.

علاوه‌ بر این موارد، اگر شما میزان نوشیدن آب را در طول روز بیشتر کنید می‌توانید از افزایش وزن خودتان جلوگیری کنید.

همچنین نوشیدن آب گرم به اضافه لیمو در صبح زود، هنگام بیدار شدن نیز می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در چربی سوزی داشته باشد و می تواند به درمان چاقی در طب سنتی کمک کند‌. همچنین خوردن یک عدد سیر خام در صبح نیز می‌تواند تأثیرات زیادی روی افزایش سوخت ‌و ساز و متابولیسم بدن شما داشته باشد و باعث درمان چاقی در شما شود.

علاوه ‌بر این سعی کنید که میوه‌ ها و سبزیجات را به‌ صورت خام استفاده کنید زیرا استفاده کردن از آن‌ ها به ‌صورت خام می‌تواند تأثیرات بسیار زیادی روی کم شدن وزن شما داشته باشد. 

در سایت دکتر فربد امامی یگانه سعی شده همواره بهترین مطالب در مورد سلامتی در اختیار عزیزان قرار گیرد.

خوشحال خواهیم شد شما نیز تجربه خود را با ما در فرم ذیل به اشتراک بگذارید

همچنین توصیه میشود مطالب ذیل را نیز مطالعه بفرمایید:

۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 در مورد “درمان چاقی در طب سنتی چگونه ممکن است ؟”

  1. پروفسوردکتر عظیم اکبرزاده خیاوی

    نورجشمان عزیزم از اطلاع زسانی شما ممنونم
    ملتمس دعا پروفسوردکتر عظیم اکبرزاده خیاوی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
تماس