خانه » نوشته های دکتر فربد امامی یگانه » بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران را بشناسیم
بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا

بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران را بشناسیم

بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران را با مطالعه این متن خواهید شناخت.اما در ابتدا باید بگوییم هیچ جراحی نمی تواند بگوید من بهترین هستم. راه هایی وجود دارد که به شما نشان دهد چگونه باید جراح مورد اعتماد خود را برای عمل جراحی کیسه صفرا انتخاب کنید. پس در ادامه این متن با ما همراه باشید.

مطالب این سایت توسط DMCA پایش و از کپی رایت محافظت می شود.

حساسیت جراحی کیسه صفرا در چیست؟

افراد کاندید برای جراحی صفرا در تهران باید بدانند که این یک جراحی بسیار مهم و حساس است و باید توسط بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران انجام شود.

این جراحی در مراحل اولیه توسط جراحان عمومی قابل انجام است. اما عمل های لاپاراسکوپی می تواند به فلوشیپ های فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته سپرده شود. مهارت بالا، تسلط و تجربه و دانش علمی یک فلوشیپ فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته منجر به ارائه بهترین عملکرد و اجرای بهترین روش درمانی با کمترین عوارض در اتاق عمل می شود.

علایم سنگ کیسه صفرا
علایم سنگ کیسه صفرا چیست؟

نشانه های سنگ کیسه صفرا چیست؟

کیسه صفرا اندامی گلابی شکل در سمت راست، درست بالای شکم و زیر کبد است. صفرا مایع گوارشی تولید شده در کبد است که توسط کیسه صفرا جمع آوری می شود.

قبل از انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران بهتر است بدانید که یکی از رایج ترین علل برداشتن و جراحی کیسه صفرا، وجود سنگ است. سنگ کیسه صفرا می تواند بدون عارضه یا با عوارض جدی از جمله درد و عفونت همراه باشد. درد در ناحیه راست که به سمت پشت و استخوان کتف راست بیمار تیر می کشد می تواند نشانی از وجود سنگ صفرا یا مشکلات صفراوی باشد.

سنگ های صفراوی گاهی جریان صفرا را مسدود می کنند و مشکلاتی در پانکراس(لوز المعده) و کیسه صفرا به وجود می آورند. در صورت تجربه چنین دردی بهتر است از مصرف خودسرانه داروهای مسکن خودداری کرده و برای انجام آزمایش و بررسی پزشکی به متخصص مراجعه کنید.

ارزیابی سنگ های صفراوی و کیسه صفرا با انجام سونوگرافی مقدور است. در صورتی که مشکل جدی باشد، جراحی کیسه صفرا توصیه می شود.

آنچه برخی نگرانند که آیا لاغری بعد از عمل کیسه صفرا حقیقت دارد یا خیر؟! در مقاله دیگر بصورت کامل بحث و بررسی شده است.

جراحی کیسه صفرا (آنچه مهم است که بدانیم)

جراحی کیسه صفرا به دو روش باز و بسته تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. اما امروزه جراحی به روش بسته یا لاپاراسکوپی رایج تر است. زیرا عوارض کمتری را به همراه دارد و طول دوره نقاهت آن کوتاه تر است.

از جمله عوارض انجام این عمل جراحی به روش باز، می توان به ایجاد چسبندگی داخلی اشاره کرد.

جراحی کیسه صفرا ممکن است با تکنیک کوله سیستکتومی لاپاراسکوپی Laparoscopic) Cholecystectomy) انجام شده و کل کیسه صفرا از بدن بیمار خارج شود. همچنین ممکن است تنها نیاز به خارج کردن سنگ های مجاری صفراوی باشد.

تا پایان این مطلب با ما همراه شوید تا با ویژگی های بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران آشنا شوید.

لاپاراسکوپی فیبروم بصورت بسته انجام می شود
لاپاراسکوپی فیبروم بصورت بسته انجام می شود

مزیت های جراحی کیسه صفرا به روش لاپاراسکوپی:

از مزیت های انجام این عمل جراحی به روش لاپاراسکوپی می توان به کمترین جای اسکار عمل اشاره کرد. این موضوع به دلیل برش های کوچکی است که در این روش روی بدن بیمار برای ورود پورت های جراحی ایجاد می شود. این پورت ها امکان ورود ابزار لاپاراسکوپی از جمله دستگاه لاپاراسکوپ را فراهم می کنند.

با توجه به آنکه طول برش ها در این عمل کوچک است، زخم ها به سرعت ترمیم شده و بیمار می تواند به سرعت به زندگی عادی باز گردد. همچنین بیمار درد کمتری را در مقایسه با روش جراحی باز تجربه خواهد کرد.

حفظ زیبایی اندام و نماندن جای اسکار نیز از دیگر مزیت هایی است که شاید برای برخی از بیماران به خصوص خانم ها اهمیت داشته باشد.

اقدامات قبل از جراحی کیسه صفرا:

بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران قبل از انجام جراحی، اقداماتی را توصیه می کند.

سونوگرافی کیسه صفرا، انجام آزمایش خون، انجام معاینات فیزیکی کامل، بررسی وضعیت سلامت بیمار، بررسی سوابق قبلی بیمار و احتمال ابتلای او به بیماری های جدی از جمله فشار خون بالا، دیابت و غیره از جمله مراقبت هایی هستند که قبل از عمل باید انجام شوند.

مصرف هر گونه دارو باید قبل از عمل به جراح اطلاع داده شود. زیرا ممکن است نیاز به قطع برخی از دارو ها و رعایت یک رژیم غذایی خاص قبل از عمل باشد.   

مراقبت های بعد از عمل کیسه صفرا:

بعد از انجام عمل جراحی صفرا نیاز است بیمار نکاتی را رعایت کند تا با عوارض جانبی روبرو نشده و بهترین نتیجه را بعد از عمل دریافت کند. بهتر است بیمار از مصرف غذاهای چرب بعد از عمل اجتناب کند. همچنین توصیه می شود بیمار مواد غذایی حاوی فیبر را در رژیم غذایی خود بگنجاند. تعداد وعده های غذایی باید افزایش یافته و حجم آن ها کاهش یابد.

بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران
بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران

بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران:

فلوشیپ های فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته به عنوان بهترین جراح لاپاراسکوپی صفرا در تهران شناخته می شوند. لازم به ذکر است که جراح لاپاراسکوپی قادر به انجام تمامی جراحی های ناحیه شکم و قفسه سینه است. فلوشیپ، دوره ای فوق تخصصی است که جراحان عمومی پس از اتمام دوره تخصصی خود و بعد از قبولی در آزمون ورودی، در آن شرکت می کنند. جراحان محترم عمومی، دوره تخصصی جراحی عمومی را گذرانده اند. این جراحان قادر به انجام عمل های جراحی تخصصی در قسمت قفسه سینه و شکم و بافت های نرم بدن هستند.

فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته چیست؟

اما بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران جراحی است که دارای مدرک فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته باشد. جراحان عمومی پس از گذراندن این دوره، می توانند تمامی جراحی های فوق تخصصی در ناحیه شکم، قفسه سینه و بافت های نرم را به روش لاپاراسکوپی و کاملاً پیشرفته انجام دهند. فلوشیپ های فوق تخصصی در دوره دو ساله خود از نظر علمی کاملاً بر آخرین تکنیک های روز دنیا در زمینه انجام جراحی های لاپاراسکوپی مسلط شده اند. همچنین در طول این دو سال به صورت کاملاً تجربی اقدام به جراحی بیماران بسیار زیادی کرده اند. بنابراین کاملاً بر روش ها و تکنیک های جراحی های لاپاراسکوپی مسلط و متمرکز هستند.

فلوشیپ های لاپاراسکوپی پیشرفته از صلاحیت کافی برای انجام جراحی های فوق تخصصی لاپاراسکوپی برخوردار هستند. در نتیجه انجام این جراحی ها توسط فلوشیپ های لاپاراسکوپی با کمترین عوارض جانبی همراه خواهد بود.

جراحی لاپاراسکوپی چیست؟

لاپاراسکوپی یک روش جراحی کم تهاجم است که با ایجاد کمترین برش روی بدن بیمار تنها از طریق چند سوراخ کوچک انجام می شود. البته این به معنای سرپایی و کم اهمیت بودن این عمل جراحی نیست. در واقع به دلیل برش های کمتری که روی بدن بیمار انجام شده، طول دوران نقاهت بیمار کوتاه تر بوده و درد و خونریزی کمتری را تجربه خواهد کرد. در مقایسه با روش باز که برش هایی با وسعت بالاتر روی بدن بیمار ایجاد می شود، میزان عوارض جانبی در این جراحی کمتر است.

جراحان فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته قادر به انجام عمل های جراحی فوق تخصصی زیر هستند:

  • جراحی های چاقی برای از بین بردن خطرات چاقی(مانند اسلیو و بای پس معده)
  • جراحی زنان،
  • آندومتریوز،
  • جراحی دستگاه گوارش،
  • آپاندیس،
  • جراحی کیسه صفرا،
  • جراحی توده در قسمت شکم یا قفسه سینه،
  • و غیره.

مهم ترین مزیت انجام جراحی صفرا توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی:

بیماران کاندید برای انجام جراحی صفرا، بهتر است مزیت های انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران را برای انجام این جراحی بدانند.

از مزیت های انجام عمل جراحی کیسه صفرا توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی می توان به کاهش احتمال عوارض لاپاراسکوپی عمل اشاره کرد. تسلط کافی جراح فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته در اتاق عمل منجر به عملکرد صحیح او در حین عمل و استفاده از بهترین و جدیدترین متد ها و تکنیک ها برای کاهش میزان عوارض خواهد شد. گاهاً به منظور کاهش هزینه ها، انجام این جراحی مهم و حساس در مراحل اولیه به برخی جراحان غیر متبحر سپرده می شود.

اما همان طور که در این مطلب به اهمیت انجام عمل های جراحی های فوق تخصصی لاپاراسکوپی توسط فلوشیپ های فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته اشاره شد، نتیجه عمل و رضایت کامل جراح و بیمار بعد از انجام عمل در گرو انجام آن توسط بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران است.

ر غیر این صورت بیمار ممکن است عوارضی را تجربه کند. تجربه این عوارض می تواند برای بیمار بسیار سخت و دردناک باشد.

عوارض جانبی جراحی کیسه صفرا:

اگر این جراحی توسط بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران انجام شود قطعاً احتمال ایجاد عوارض بعد از عمل بسیار کم خواهد بود.

اما مانند هر عمل جراحی دیگری این عمل نیز ممکن است با عوارضی چون عفونت زخم ها، نشتی از کیسه صفرا به فضای داخلی شکم، لخته شدن خون و آسیب به مجاری صفرا که از کبد خارج می شوند، همراه باشد.

دوران نقاهت بعد از جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا چقدر است؟

بعد از انجام جراحی توسط بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران هم بیماران ممکن است عوارض کوتاه مدتی را تجربه کنند.

از جمله عوارض کوتاه مدت این جراحی می توان به احساس درد، التهاب و حبس گاز در شکم و اسهال اشاره کرد. بیمار بعد از یک الی دو روز از بیمارستان مرخص شده و به خانه باز می گردد. درد حفیف تا یک هفته بعد از جراحی کیسه صفرا طبیعی است. اما اگر ادامه یابد باید به جراح خود اطلاع دهید. از بین رفتن درد ها منوط به پیاده روی مداوم و منظم بعد از انجام عمل است.

بیماران ۳ ساعت بعد از عمل می توانند پیاده روی را آغاز کنند. این کار نه تنها درد را کاهش می دهد، بلکه از بروز لخته های خونی و آمبولی نیز جلوگیری می کند.

برای کاهش درد به هیچ عنوان نباید از داروهای بدون نسخه همچون دیکلوفناک، بروفن، ناپروکسن، مفنامیک اسید و ملوکسیکام استفاده کرد. مصرف این دارو ها به صورت خودسرانه می تواند زمان ترمیم زخم ها را افزایش داده و احتمال خونریزی های داخلی و نشتی را بالا ببرد. مصرف مسکن های تجویزی توسط جراح از جمله استامینوفن و استفاده از کیسه آب ولرم و انجام حرکات کششی می تواند درد های شما را کمی تسکین دهد.

بهترین جراح لاپاراسکوپی صفرا در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران کسی است که در انجام جراحی های صفرا به صورت عملی و علمی فعال باشد و بر اساس آخرین متدهای روز دنیا به انجام این جراحی بپردازد.

داشتن مدرک و گذراندن دوره فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته لزوماً نشانه این نیست که یک جراح بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران است.

داشتن مهارت و تجربه عملی کافی در انجام جراحی های لاپاراسکوپی شاید مهم ترین موضوع در این امر باشد. البته که داشتن سابقه درخشان در انجام عمل های جراحی لاپاراسکوپی و رضایت بیماران نیز مهم ترین ویژگی یک فلوشیپ لاپاراسکوپی برتر است.فعال بودن جراح در حوزه جراحی های لاپاراسکوپی از بقیه موارد مهم تر است. فعالیت مداوم و مطالعه در این حوزه، منجر به تسلط کامل جراح بر آخرین تکنیک های فوق تخصصی روز دنیا برای انجام جراحی های لاپاراسکوپی می شود.

در نتیجه جراح در اتاق عمل بر روش جراحی کاملاً مسلط بوده و می تواند در شرایط بحرانی به درستی تصمیم گیری کند. بنابراین می توان گفت جان بیمار در گرو تسلط علمی و عملی جراح است. در نهایت از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران می توان به داشتن اخلاق حرفه ای و تعهد کاری اشاره کرد.

بیمارانی که با درد و رنج به جراح مراجعه می کنند، چشم امید به دستان پر توان و پر مهر او بسته اند تا بتوانند سلامت جسمانی خود را به طور کامل باز یابند. یک جراح متعهد و دلسوز در کنار دانش خود می تواند با بیمار همدلی کند و میزان استرس او را قبل از عمل جراحی کاهش دهد. بهترین جراحان، خود را متعهد می دانند که با ارائه مشاوره به بیمار و بیان اهمیت مراقبت های قبل و بعد از عمل، در تحمل درد و رنج کمتر، به بیمار کمک کنند.

انتخاب بهترین جراح لاپاراسکوپی صفرا در تهران:

همان طور که اشاره شد بهترین جراح لاپاراسکوپی کیسه صفرا در تهران، می تواند مدرک فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته داشته باشد.

برای تشخیص مدرک جراحی که به او مراجعه کرده اید می توانید مهر او را بررسی کنید. از دیگر روش های تشخیص تخصص جراح می توان به تابلوی مطب او اشاره کرد. روش دیگری نیز وجود دارد که می توان از طریق آن درباره مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراح اطمینان حاصل کرد. تنها کافیست در قسمت سر نسخه، تخصص جراح را به طور کامل مطالعه کنید.

سخن پایانی:

جراحی که از تخصص کافی برای انجام عمل جراحی کیسه صفرا برخوردار باشد و عمل های جراحی متعدد موفقی را در کارنامه کاری خود داشته باشد، بی شک مور اعتماد تر است.

هیچ پزشک و جراحی نمی تواند ادعای بهترین بودن داشته باشد. هیچ پزشکی نمیتواند ادعای بهتر بودن در زمینه جراحی کیسه صفرا یا اینکه من بهترین دکتر بای پس معده در تهران یا بهترین دکتر برای انجام عمل اسلیو هستم را داشته باشد.

دکتر فربد امامی یگانه از بهترین فلوشیپ های فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی های چاقی در ایران است. فلوشیپ های فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته از مهارت کافی برای انجام جراحی کیسه صفرا برخوردار هستند.

بهترین جراح لاپاراسکوپی صفرا در تهران کیست؟

توصیه می کنیم این مقاله از سایت دکتر فربد امامی یگانه فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته را بخوانید.هیچ جراحی نمی تواند ادعای بهترین بودن را داشته باشد.

۴.۱/۵ - (۲۲ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
تماس